Amstel шише 0.5

54 ден

Amstel шише 0.5 е класично пиво од брендот Amstel, пакувано во стилски шише со обем од 0.5 литри. Ова пиво се истакнува со својата кристално чиста светло жолта боја и изразителен аромат на хмел и цитруси. Секој глот од Amstel 0.5 открива богатство на вкусови, со совршена хармонија на хмелени ноти и меки пченични малци.

Состојки:
1. Вода: Како основна состојка, водата придонесува за освежувачкиот квалитет на пивото.
2. Јачмено малцо: Малцото го носи телото и слаткината на вкусот, давајќи му карактер и длабочина.
3. Хмел: Додава горчливина и арома, креирајќи балансиран и комплексен вкус.
4. Хмелени екстракти: За подобрување на аромата и вкусот, хмелените екстракти се вклучени во рецептата.

Ова пиво е идеално за уживање во секоја прилика, било дека сте со пријатели на барбекју, на релаксирачка вечер или на забава. Amstel 0.5 ве поканува да го искусите вистинското задоволство од качествено пиво, со својот карактерен вкус и безвремен стил.