Badel Domaci 0,5l 35%

375 ден

Баделовата дама стана традиционален симбол на најпопуларниот пијалок богат со вкусови. Се користи како додаток за автентични и оригинални слатки и како популарен додаток за чај. Уникатниот вкус, заводливиот и препознатлив мирис го направија Badel domaći лидер на пазарот речиси век и половина.

Badel Domaći е произведен по посебен рецепт од алкохол со врвен квалитет со вкус на специјална есенција од рум. Оваа есенција обезбедува препознатлива и карактеристична арома која ги рафинира сите колачи и чај за време на студените зимски денови.