Ballantine’s Pure Malt 0,7l 40%

2,010 ден

Слатки мириси на мед со примеси на даб и ванила
Вкусот кремаста текстура, комплексен и овошен вкус со лут вкус на мед, кокос и сладок вкус на даб надополнет со фини зачинети ноти.