Ballantines Finest 0,2l 40%

475 ден

Нежно сложено и елегантно мешано шкотско виски.
Благодарение на ова, тој е погоден и за љубителите на модерен, младешки стил.
Марката ја должи својата непогрешлива светло златна боја и сложениот вкус на внимателно избраната мешавина од слад и жито, која се старее најмалку три години.
Нејзината арома е измешана со мека глазура и нотка на зачин, додека неговиот вкус е совршен баланс на млечно чоколадо, јаболко и ванила.
Крајниот резултат: слатко сложен, заоблен карактер со свеж круг послевкус.

Можете да го пиете исполнет со мраз, но може да послужи и како основа за одличен коктел.