Balieys strawbarry cream 0,7l

1,449 ден

Baileys Strawberry & Cream комбинира свежи сочни јагоди со Baileys Original Irish Cream. Кремаст со вкус на јагоди, најдобро се служи во коктел, над десерт или сладолед.

Состав: ирско виски, млечен крем и арома на јагоди.

Алкохол: 17%.

Енергетска вредност: 100 ml = 1301kj/651 kcal.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло без кутија.

Произведува: Р&А Бејли & Ко.

Земја на потекло: Ирска.