Diplomatico Rum Reserva 0,7l

3,400 ден

Започнете на патување со исклучителен вкус со Diplomático Reserva, врвен венецуелски рум познат по својот богат вкус и мазна завршница. Изработен со мешавина од висококвалитетни руми, овој алкохолен пијалок може да се пофали со сложени ноти на карамела, ванила и даб. Уживајте во тоа уредно, на карпите или како основа за луксузни коктели. Подигнете го вашето искуство со пиење со Diplomático Reserva, вистински симбол на занаетчиството и традицијата.