Glenfiddich 12 years 0,7l

2,690 ден

Glenfiddich 12 Years 0.7L е иконично шкотско виски со еден слад од ценетата дестилерија Glenfiddich. Одлежено 12 години во дабови буриња, ова виски може да се пофали со мазен и пристапен карактер со карактеристичен профил на вкус. Очекувајте ноти на круша, јаболко, ванила и мед, надополнети со ноти на даб и допир на зачин. Со својот избалансиран и благ вкус, Glenfiddich 12 Years нуди разновидно искуство за пиење погодно за секоја пригода. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, тоа е класичен избор и за искусни љубители на виски и за новодојденци во светот на скоч.