Glenfiddich 21 years 0,7l

18,490 ден

Glenfiddich 21 Years 0.7L е истакнато шкотско виски со еден слад од реномираната дестилерија Glenfiddich. Остарен две децении и една година, овој израз нуди богат и сложен профил на вкус. Очекувајте ноти на даб, ванила, сушено овошје и зачини, со ноти на кафе и мед. Флаширан со 40% ABV, Glenfiddich 21 Years нуди непречено и луксузно искуство за пиење, олицетворувајќи ја посветеноста на дестилеријата на квалитетот и изработката. Без разлика дали уживате уредно, на карпите или како дел од изработен коктел, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.