Glenlivet 18 years old 0,7l 43%

4,229 ден

Glenlivet 18 Years Old 0.7L е ценет шкотско виски од едно слад од реномираната дестилерија Гленливет. Остарен речиси две децении, овој израз нуди богат и комплексен профил на вкус. Очекувајте ноти на сушено овошје, зачини, мед и даб, со ноти на карамела и ванила. Флаширан со 43% ABV, Glenlivet 18 Years Old обезбедува непречено и луксузно искуство за пиење, олицетворувајќи ја посветеноста на дестилеријата на квалитетот и изработката. Без разлика дали уживате уредно, на карпите или како дел од изработен коктел, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.