Glenmoragie Nectar D’or 0,7l

3,680 ден

Glenmorangie Nectar D’Or 0.7L е софистицирано шкотско виски со еден слад од Glenmorangie. Завршено во буриња со вино Sauternes, нуди богати вкусови на мед, кајсија, ванила и цитрус, со примеси на даб и зачини. Флаширан со 46% ABV, може да се пофали со мазно, кадифено непце, идеално за љубителите на виски кои бараат сладост и сложеност. Без разлика дали е уредно или со вода, тој ветува луксузно искуство со виски.

Можеби ќе ви се допадне