Vino Stanusha rose 0,75l 2018g

349 ден

Станушина Розе е прекрасно суво розе вино со нежна светло розова боја. Аромите се интензивни и богати. Во нив среќаваме нијанси на дива јагода, пролетни цветови  и арома на сок од дренка. Се издвојуваат и аромите на свежи црвени овошки, пред се на јагода и малина. Вкусот е елегантен и долготраен, а завршетокот е свеж и пријатен.