Abesent Van Gogh 55% 100ml

399 ден

Основана во 1898 година во Форкалкиер во дестилериите на високата Прованса и домените на Прованса, го прослави навршувањето на 100 години со лансирање на Absente 55° првиот Абсинт легално овластен по забраната. Овој врвен ликер од абсинт вешто комбинира 55% ABV алкохол (малку полесен отколку во времето на Ван Гог) со мелем од ѕвезден анасон од пелин и зелен анасон. Ова шише од 10cl е занаетчиско ремек дело кое ви овозможува да го доживеете забранетиот вкус на боемскиот Париз од 19 век.