Absolut Vanilia 1l

1,139 ден

Познатата шведска вотка Absolut, покрај тоа што е позната по својот квалитет, се издвојува и по својата иновативност на пазарот за алкохолни пијалоци. Во 2003 година не изненади со нова вотка со вкус на ванила која продолжува да прави сензација.

Absolut Vodka Vanilia се прави со бурбон ванила од Мадагаскар, една од најценетите сорти каде што се користи секој дел од мешунката. Мешунките од овој цвет, кој припаѓа на родот орхидеи, се комбинираат со Absolut Vodka, светски познатата вотка произведена во регионот Ахус во Шведска, со користење на висококвалитетна зимска пченица.

Absolut Vodka Vanilia нуди вкусни примеси на карамела, тофи и, се разбира, прекрасна ванила!, способни да додадат оригинална нота на најсофистицираните коктели.

Пуштете ја вашата фантазија и создадете свои комбинации со Absolut Vanilia, идеална вотка за оние со слатко и за секој што ужива да експериментира со различни стилови, без разлика дали се во миксологија или, зошто да не, дури и во кујната.