Absolut Vodka Kurant 0,7l 40%

849 ден

Absolut Kurant е врвна вотка со посебен карактер и богат, овошен вкус. Изработена во Шведска, оваа вотка е направена со користење само на најдобрите состојки и уникатен процес на дестилација кој обезбедува исклучителен квалитет.

Главната состојка на Absolut Kurant е црната рибизла, која и дава претрупан и лут вкус. Овој вкус е совршено избалансиран со мазноста на водката, создавајќи прекрасно искуство за пиење.

Absolut Kurant е совршен и за секојдневни собири и за специјални прилики. Неговата разновидност овозможува да се ужива самостојно, преку мраз или како клучна состојка во разни коктели.

Absolut Kurant има добиено бројни признанија за својот исклучителен квалитет и вкус. Добитник е на награди од реномирани експерти во индустријата, зацврстувајќи ја својата позиција како врвен избор меѓу ентузијастите на вотка.