Alexandria Cuvee Rose 0,187

165 ден

Суво розе вино со бледа лосос боја со нежни ароми на роза, круша, праска и малина.

Оваа роза сува коска има грејпфрут и лесни вкусови на цреша со примеси на портокал и остра киселост што го прави виното живописно и освежувачко. Добро се комбинира со лесни медитерански салати, риба на скара и рижото од морска храна.