Barovo Rose 0,75l

999 ден

Овошно вино со примамливи ароми на јагода, цреша, захаросано овошје, проследено со цветни ноти, создавајќи симфонија за сетилата. Суво вино со средно тело со разиграна свежина. Добро концентрирани вкусови на црвен грејпфрут, малина, црвена рибизла, хармонични, со вкусен и сочен финиш.