Brokers pink din 0.7l 40%

950 ден

„Брокерс Пинк џин“ е добро познат алкохолен пијалок што се продава во стандардни шишиња од 0,7 литри со содржина на алкохол од 40%.

Овој џин е познат по својата свежа и цветна арома, со додавање на растителни материи кои му даваат розова боја. Вкусот на „Brokers Pink Gin“ е чист и освежувачки, со ноти на јагода и други сочни овошја, кои се надополнети со класични ароми на џин како смрека и коријандер.

Оваа варијанта на џин често се користи за подготовка на коктели, но може да се консумира и самостојно, со мраз или тоник вода, за да уживате во неговиот вкусен состав.