Glenfiddic cask select 1l

2,690 ден

Glenfiddich Cask Collection 1L е истакнато шкотско виски со еден слад од реномираната дестилерија Glenfiddich. Овој израз е познат по својот уникатен избор на буре, кој дава богат и сложен профил на вкус. Очекувајте ноти на мед, даб, ванила и зачини, со мазна и кадифена текстура. Со волумен од 1 литар, ова шише нуди доволно залихи за уживање на љубителите на виски. Без разлика дали се пие уредно, на карпи или во коктели, Glenfiddich Cask Collection 1L ветува прекрасно и незаборавно искуство со виски.