Snickers Minies

189 ден

14% Off

Snickers Minis се верзии со големина на залак на класичниот бонбони Snickers, нудејќи ја сета вкусност во помало пакување. Секој мини бар содржи слоеви кремаста карамела, крцкави кикирики и мазна нуга, сите обложени со богата млечна чоколада. Совршени за задоволување на слатки желби во движење или споделување со пријателите, Snickers Minis ја испорачуваат истата неодолива комбинација на вкусови и текстури во удобен и пренослив формат. Без разлика дали се ужива како брза закуска или како дел од вкусен десерт, Snickers Minis сигурно ќе ги воодушеви љубителите на чоколадо и кикирики од сите возрасти.