Vermut Martini Dry 6/1l 15%

899 ден

Martini Extra Dry не е обичен пијалок, туку претставува врвна интерпретација на класичниот стил, со наследство кое датира од пред неколку децении. Омилен пијалок на Ернест Хемингвеј и Винстон Черчил. За прв пат во јавноста се појавува во 1900 година, со совршен и деликатен вкус со суптилни билни ноти со малку горчина. Уживајте во секој момент со чаша Martini Extra Dry – пијалок со врвен вкус.

Алкохол: 15%.

Зафатнина(во литри): 1Л.

Амбалажа: стакло без кутија.

Произведува: Мартини и Роси дестилерија.

Земја на потекло: Италија.