Vermut Martini Rosso 50/0,06 15%

89 ден

Кога светот побара современ вермут, занаетчиите на Мартини произведоа комплетно нова база на црвено и бело вино. Длабоки ноти на каранфилче, мускатно оревче и цимет, создаваат ароматично зачинет вермут, кој пак вкус, е многу наградуван на светско ниво. Спаковано во минијатурно издание за индивидуално уживање во пијалокот.