Chivas Regal 1l 40%

2,249 ден

Вкус: Круг и крем со полн, богат вкус на мед и зрели јаболка, со белешки од ванила, лешник и путер. Финишот е богат и траен.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Дестилат од зрело жито и слад од виски, подготвена вода, обојувач – боја на шеќер (E150a). Мин. возраст за дестилација 12 години. со колорант

Печат на квалитет: 2013 година: ISC Silver, The Spirits Business Silver

Информации за производителот: Chivas Brothers Ltd., Renfrew Road 111-113, PA3 4DY Paisley, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр