Alexandria Cuvee 0.75

549 ден

8% Off

Alexandria Cuvee 0.75L е исклучително вино од винаријата Александрија, Србија. Ова cuvée меша различни сорти грозје за да создаде сложен и богат профил на вкус. Очекувајте урамнотежени ароми на зрели плодови, цитрус и нежни нијанси на јаткасти плодови. Со својата сочност и свежина, Alexandria Cuvee е совршен за уживање со пријателите или како додаток на лесни оброци како пилешко, риба или зеленчук. Неговата разновидност и привлечниот карактер го прават прекрасен избор за секоја пригода, ветувајќи незаборавно искуство за пиење вино.