Brzanov Chardonnay 0,75l

1,170 ден

“Brzanov Chardonnay” е квалитетно бело вино кое произлегува од сортата Чардоне, позната по својата богата текстура и кремаст финиш.

Ова вино е одличен пример за виното од овој сорта, со свеж, сочен вкус и пријатна киселост. Има богат аромат на зрели јаболка, крушки и цитрусови плодови, со додаток на субтилни ноти на ванила и орех. Со својата изразителна комплексност и долготраен финиш, “Brzanov Chardonnay” е идеален за уживање во секоја прилика, самостојно или во комбинација со оброки како пилешко месо, риба или паста. Ова вино претставува одличен избор за секој љубител на квалитетно бело вино кој бара извонредно вкусно и уживателно искуство.