Baileys Salted Caramel 0,7l

1,319 ден

Бејлис за прв пат беше претставен на пазарот во 1974 година. Бејли веќе се продаваат во 160 земји.
Оригиналниот ирски крем солен ликер Baileys со солена карамела е комбинација од класичниот Baileys The Original Irish Cream и допир на солен карамел.
Забелешки за дегустација:
Боја: карамела.
Нос: Солено-слатко, крем, карамела, чоколадо.
Вкус: мек, солен, виски, крем, карамела, ноти на какао, чоколадо и ванила.
Завршување: Долготрајно.

Најдобро е да се пие Бејли директно или „на карпите“.
Но, со ликерот можете да ги усовршите и десертите!

Можеби ќе ви се допадне