Lagavulin 16 years old 0.7l

5,229 ден

Lagavulin 16 Years Old 0.7L е ценето шкотско виски со еден слад од регионот Ислај, прославено по својот робустен вкус и тресетскиот карактер. Одлежено 16 години во дабови буриња, ова виски може да се пофали со сложен профил со богати ноти на чад, саламура и поморско влијание. Со ноти на карамела, сушено овошје и долготрајна завршница, Lagavulin 16 Years Old е негувана од познавачите на виски поради неговата длабочина и интензитет. Вистинско олицетворение на традицијата на Islay за правење виски, тоа е почитуван избор за ентузијастите кои бараат смела и незаборавна драма.

Можеби ќе ви се допадне