Bottega Il Vino dei Poeti 0,75l

849 ден

Bottega Il Vino dei Poeti 0,75л е висококвалитетно вино пакувано во привлечна бутилка со обем од 0,75 литри. Ова вино од Bottega Il Vino dei Poeti се карактеризира со својата изразителна боја и фин аромат на смели искуства. Секој залогај од Bottega Il Vino dei Poeti открива комплексен вкус и пријатен финиш, што го прави одличен избор за уживање во моментите на опуштање и уживање.

Состојки:
1. Вино: Како основна состојка, виното го карактеризира вкусот и аромата на виното.
2. Екстракт од бери: Додава дополнителна слаткина и арома, го подобрувајќи вкусот на виното.

Bottega Il Vino dei Poeti 0,75л е одличен за споделување со специјални луѓе или за уживање во моментите на славе и радост. Неговата привлечна бутилка го прави одличен подарок за било која пригода.