Bottega Venezia 0,7l

569 ден

10% Off

Bottega Venezia 0,7л е висококвалитетно пијалок пакувано во елегантна бутилка со обем од 0,7 литри. Ова пијалок од Bottega Venezia се одличува со својата привлечна боја и уникатен аромат на смели искуства. Секој замах од Bottega Venezia 0,7л открива јасен вкус и финиш, што го прави одличен избор за специјални прилики и уживање во врвен вкус.

Состојки:
1. Вино: Како основна состојка, виното придонесува за балансиран вкус и арома на пијалокот.
2. Екстракт од бери: Додава богатство на арома и вкус, додека му придонесува на сладкиот карактер на пијалокот.

Bottega Venezia 0,7л е идеален за споделување со специјални луѓе или за уживање во моментите на опуштање и уживање. Неговата елегантна бутилка го прави одличен подарок или дополнител на било која трапеза.