Bovin Pinot noir 0,75l

675 ден

BOVIN Pinot Noir е фасцинантно суво црвено вино со пријатна арома и интензивна црвена боја. Носот потсетува на црвени бобинки, јагода, темјанушки и допир на земја. Вкусот е сув, мек и овошен, богат со меки танини. Сервирано на собна температура со јагнешко, телешко, дивеч и месо на скара, ова вино оживува. БОВИН Пино Ноар оди убаво со полесни сирења 15-17ºС.

Можеби ќе ви се допадне