Budweiser 0,5l glass

ден

Budweiser 0,5л е класично пиво пакувано во стилско стаклено шише со обем од 0,5 литри. Ова пиво од брендот Budweiser се истакнува со својата кристално чиста златиста боја и обележителен аромат на свежи хмелови ноти и малц. Секој замах од Budweiser 0,5л раскрива плејада на вкусови, со слаткина на малцото и пријатната горчливина од хмелот.

Состојки:
1. Вода: Како основна состојка, водата придонесува за освежувачкиот и чист вкус на пивото.
2. Јачмено малцо: Оваа состојка придонесува за телесноста и слаткината на вкусот на пивото.
3. Хмел: Хмелот додава горчливина и арома, креирајќи го комплексниот вкус на Budweiser пивото.

Budweiser 0,5л е одличен избор за уживање во квалитетно пиво во секоја прилика. Неговиот карактерен вкус и стил го прават идеален за споделување со пријатели или за уживање дома.