Dalmore 12 years old 0,7l 40%

4,360 ден

Dalmore 12 Years Old 0.7L е препознатливо шкотско виски со еден слад од ценетата дестилерија Далмор. Остарен десетина години, овој израз нуди богат и комплексен профил на вкус. Очекувајте ноти на цитрус, чоколадо, ванила и зачини, со ноти на даб. Флаширан со 40% ABV, Dalmore 12 Years Old обезбедува непречено и луксузно искуство со пиење, олицетворение на посветеноста на дестилеријата на квалитетот и изработката. Без разлика дали уживате уредно, на карпите или како дел од изработен коктел, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.