Peaky Blinder

899 ден

„Peaky Blinder“ е коктел инспириран од истоимената британска криминална драма. Оваа моќна мешавина обично комбинира виски, вермут и горчлив вкус, сервирана над мраз и украсена со кора од лимон или портокал. Именуван по озлогласената банда, коктелот Peaky Blinder го отсликува шармот и софистицираноста на серијата, што го прави пригоден лак за обожавателите и за љубителите на коктели.