Monkey Shoulders 0,7l

1,899 ден

7% Off

Monkey Shoulder 0.7L е уникатно мешано шкотско виски познато по својата мазност и сложеност. Создаден од мешавина од три различни единечни сладови од Speyside, Monkey Shoulder нуди хармоничен баланс на вкусови, со ноти на ванила, тофи, даб и нота на зачин. Со својот богат и мек профил, ова виски е идеално за пиење уредно, на карпи или како разноврсна основа за коктели. Разиграното име и исклучителниот квалитет на Monkey Shoulder го прават омилен меѓу познавачите на виски и љубителите на коктели.