Tullamore Dew 1l

1,649 ден

6% Off

Tullamore D.E.W. 1L е познато ирски виски кое се прославува по својот мазен и разновиден карактер. Тројно дестилирана и одлежена во комбинација од екс-бурбон и шери буриња, Tullamore D.E.W. нуди избалансиран профил на вкус со ноти на карамела, ванила, цитрус и ноти на зачин. Со својот пристапен, но специфичен вкус, ова виски е совршено за пиење уредно, на карпи или како основа за класични коктели како што се Irish Mule или Whisky Sour. Tullamore D.E.W. 1L ја отелотворува топлината и удобноста на ирското производство на виски, што го прави омилен избор меѓу љубителите на виски ширум светот.