Jack Daniels 1l

1,750 ден

5% Off

Jack Daniel’s 1L е класично тенесиско виски познато по својата мазност и посебен профил на вкус. Изработено во Линчбург, Тенеси, од 1866 година, ова исконско виски поминува низ уникатен процес на мелење со јаглен, што резултира со неговиот препознатлив мазен вкус. Со примеси на карамела, ванила и даб, Jack Daniel’s 0.7L нуди избалансирано и разновидно искуство за пиење, без разлика дали се ужива уредно, на карпи или како основа за класични коктели како Џек и Кока Кола. Како симбол на наследството на американското виски, тој останува сакан избор ширум светот.