Talisker Storm 0.7l

2,890 ден

7% Off

Подгответе се за незаборавно патување со Talisker Storm, шкотско виски со еден слад што го отелотворува нескротливиот дух на островот Скај. Овој израз ги плени сетилата со својот смел и робустен карактер, со слоеви на зачаден тресет, саламура и поморско влијание. Под површината, откријте суптилни ноти на цитрус, бибер и даб, создавајќи сложен и динамичен профил на вкус. Уживајте во него уредно, на карпите или како основа за авантуристички коктели со виски. Talisker Storm ветува возбудливо и незаборавно искуство со виски, за разлика од кое било друго.