Dalwhinnie 43% 0,7l

4,190 ден

Dalwhinnie 43% 0,7L се однесува на шише Dalwhinnie шкотско виски со еден слад со алкохол по волумен (ABV) од 43%, содржан во шише од 0,7 литри. Dalwhinnie е познат по својот мазен и нежен карактер, често се карактеризира со медена сладост, малтност и суптилни цветни ноти. Со ова флаширање, љубителите на виски можат да очекуваат префинето и пристапно искуство за пиење, совршено за оние кои го ценат урамнотеженото и лесно за пиење шкотско виски. Без разлика дали уживате во уредно, со прскање вода или во коктели, Dalwhinnie 43% 0,7L ветува прекрасно патување низ светот на шкотското виски.