Dalwhinnie Winters Frost 0,7l

6,465 ден

Dalwhinnie Winter’s Frost 0.7L е ограничено издание од реномираната дестилерија Dalwhinnie. Овој израз е направен за да ја долови суштината на зимската сезона, нудејќи уникатно и незаборавно искуство за пиење. Очекувајте ја препознатливата мазност на шкотското виски Dalwhinnie single malt, со дополнителни ноти на мед, ванила и зачини. Флаширан со стандарден 40% ABV, Dalwhinnie Winter’s Frost е совршен за пиење покрај огнот или за уживање како зимски потопло за време на постудените месеци. Без разлика дали е вкусен уредно или со прскање вода, ветува дека ќе го разбуди зимскиот дух во секоја голтка.