Finsbury Gin 0,7l

479 ден

11% Off

Безвременска класика, Finsbury Gin отелотворува над 250 години традиција. Изработен со десет ботанички состојки, вклучувајќи сушена кора од портокал и кора од цимет, дава хармоничен спој на ноти од смрека и цитрус. Со ABV од 37,5% Vol., нуди совршена рамнотежа и остра завршница. Најдобро уживање со тоник и извртување на цитрус, Finsbury Gin ветува софистицирано искуство со џин за остроумните непца.