Glenfiddich 18 years 0,7l

5,990 ден

Glenfiddich 18 Years 0.7L е исклучително шкотско виски со еден слад од реномираната дестилерија Glenfiddich. Одлежено 18 години во дабови буриња, ова виски може да се пофали со богат и сложен профил на вкус. Очекувајте ноти на сушено овошје, ванила, даб и малку зачин, сите прекрасно избалансирани со допир на сладост. Со својата мазна и кадифена текстура, Glenfiddich 18 Years нуди луксузно и уживање во пиењето. Без разлика дали се пие уредно или се ужива со прскање вода, тоа е вистински доказ за изработката и традицијата на шкотското производство на виски. Совршен за специјални прилики или моменти на тивко размислување.