Glenlivet 12years old 0,7l 40%

3,350 ден

Glenlivet 12 Years Old 0.7L е истакнато шкотско виски со еден слад од реномираната дестилерија Glenlivet. Остарен десетина години, овој израз нуди мазен и пристапен профил на вкус. Очекувајте ноти на овошни плодови, мед, ванила и допир на цветна сладост. Флаширан со 40% ABV, Glenlivet стар 12 години ја отелотворува посветеноста на дестилеријата за квалитетот и традицијата, што го прави негуван избор меѓу љубителите на вискито. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.