Glenlivet 15 years old 0,7l 40%

3,265 ден

Glenlivet 15 Years Old 0.7L е препознатливо шкотско виски со еден слад од ценетата дестилерија Glenlivet. На возраст од 15 години, овој израз нуди богат и сложен профил на вкус. Со ноти на зрели плодови, мед, ванила и даб, овозможува непречено и луксузно искуство за пиење. Флаширан со 40% ABV, Glenlivet стар 15 години ја отелотворува посветеноста на дестилеријата за квалитетот и традицијата, што го прави негуван избор меѓу љубителите на вискито. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.