Glenmoragie Quinta Ruban 0,7l

3,485 ден

Glenmorangie Quinta Ruban 0.7L е препознатливо шкотско виски од една од најпочитуваните дестилерии, Glenmorangie. Завршено во буриња од рубин португалско вино Quintas, овој израз го карактеризира уникатниот и роскошен вкусен профил. Богати ноти на темна чоколада, цреша, кора од портокал и зачини, со нагласен допир на даб. Glenmorangie Quinta Ruban нуди мазна и кадифена текстура, правејќи го привлечен избор за љубителите на виски кои ги ценат длабочината и сложеноста. Не зависи дали се ужива чисто, со лед или во коктели, тоа обезбедува неповторливо уживање при пиење на виски.