Glenmorangie 18 years 0,7l

6,210 ден

Glenmorangie 18 Years 0.7L е престижно шкотско виски со еден слад од дестилеријата Glenmorangie. На возраст од 18 години, нуди богат профил на вкус со ноти на сушено овошје, мед, ванила и даб, надополнети со ноти на зачини. Флаширана со 43% ABV, нуди луксузно искуство со пиење, покажувајќи ја посветеноста на дестилеријата за квалитет. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.

Можеби ќе ви се допадне