Gordons Gin & Tonic can 250ml

69 ден

43% Off

Најпродаваниот лондонски сув џин во светот совршено измешан со тоник, подготвен за пиење во лименка од 250 ml.

Рачно набраните шумски плодови од смрека, коријандер, ангелика и сладунец се мешаат во таен процес што го знаат само 6 луѓе во светот, создавајќи вкус со тој иконски вкус на смрека што го прави класичен G&T.

Gordon’s London Dry е повеќенаградуван џин со карактеристичен карактер на смрека. Неговиот класичен стил го прави совршен џин за дефинитивниот G&T.

Најдобро се служи разладено или во чаша со мраз и лимета.

Совршено за уживање со пријателите кога или во движење.

Совршено избалансираните ботанички состојки му даваат на Гордон суштински вкус на џин, намалувајќи го диеталниот тоник создавајќи го дефинитивниот G&T.

Во 1769 година, Александар Гордон ја започнал својата дестилерија во Лондон и започнал да го создава рецептот за џин со брилијантен вкус. До денес, Гордоновиот сув џин во Лондон се дестилира по истиот строг стандард, заработувајќи го своето место како џин број 1 во светот.