Grants Family 0,5l

599 ден

Grant’s Family е добро познат бренд во светот на вискито, кој нуди низа изрази кои се задоволуваат со различни вкусови. Grant’s Family може да означува стандардно флаширање на нивното мешано виски, кое често се карактеризира со мазен и пристапен профил на вкус со ноти на ванила, мед и суптилни зачини. Спакувано во практично шише од 0,5 литри, тој е совршен за уживање дома или за подарок на пријателите и семејството. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, Grant’s Family ветува прекрасно искуство со виски.