Grolsch blondе can 0.5l

80 ден

Grolsch Blonde е лесно и освежително лагерско пиво со остар вкус и мазна завршница. Познат е по својата златна боја и урамнотежен профил на вкус, што го прави популарен избор меѓу љубителите на пивото. Спакувана во пригодна лименка, таа е совршена за уживање на забави, скари или на кој било социјален собир. Без разлика дали се релаксирате дома или надвор со пријателите, Grolsch Blonde Can 0,5L нуди освежувачко и пријатно искуство за пиење.