Jameson Black Barrel 0,7l

2,099 ден

Jameson Black Barrel 0.7L е исклучително ирски виски кое се одликува со својот богат и сложен профил на вкус. Изработен со висок процент на тенџере виски и старее во двојно јагленосани дабови буриња, овој израз нуди уникатна длабочина на карактерот. Со ноти на карамела, тофи, зачини и препечен даб, Џејмсон Црното Буре нуди луксузно и уживање во пиењето. Без разлика дали се ужива уредно, на карпи или во коктели, тој ја прикажува изработката и наследството на ирското производство на виски, што го прави ценет додаток во колекцијата на сите љубители на виски.

Можеби ќе ви се допадне