Vino Lazar pearl blanc de rose 0,75l

905 ден

Суво розово пенливо вино направено по технологија шармат од специјален избор на сортата Пино Ноар и долготрајно стареење на талог со нежно розова боја, кремасто пенливо, ароми на бобинки и заводлива цветна завршница