Vino Chardonnay 0,75l 2017g

790 ден

Бело суво вино од селектирано грозје Шардоне одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Црнилиште ,Лозово. Полно вино во кое доминираат ароми на ананас,праска,зелена јаболка надополнети со пријатна свежина на после вкус. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување на сите видови сирења,тестенини,риба, морски плодови и бело месо. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!